UKS Jedynka Żnin - strona nieoficjalna

Sekcja wioślarska

Sekcja wioślarska UKS „Jedynka” Żnin rozpoczęła działalność 5 września 2002 roku. Powstała ona z inicjatywy Wojciecha Urbanowskiego, nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Publicznych Szkół nr 1 w Żninie i byłego zawodnika klubu wioślarskiego KKW – ZNTK Bydgoszcz – obecnie RTW Bydgostia. Przekonał on dyrektora wyżej wymienionej placówki mgr Jacka Pietraszko do stworzenia w istniejącym już UKS sekcji wioślarskiej. Sekcja współpracuje z klubem wioślarskim RTW Bydgostia z Bydgoszczy, który zobowiązał się pomóc w dosprzętowieniu sekcji.

Od początku podjęto działania w celu pozyskania sprzętu. W październiku klub otrzymał z Polskiego Związku Towarzystw  Wioślarskich  nowy  ergometr  wioślarski  Concept  2  model  C oraz  dwie  pary  krótkich  wioseł węglowych. Wiosną 2003 roku otrzymaliśmy z RTW Bydgostia czwórkę podwójną i dwie pary krótkich wioseł drewnianych. W maju więc rozpoczęły się zajęcia na wodzie. Pod koniec lipca pierwsza w historii żnińska osada w składzie: Piotr Strzelewicz – szlakowy, Filip Śniadecki, Przemek Stanula i Witek Ejankowski, wystartowała w Mistrzostwach Polski Młodzików zajmując w nich 13 miejsce.

Sekcja wioślarska aktywnie działa także w środowisku żnińskim. Corocznie organizowane są Mistrzostwa Żnina w Wioślarstwie Halowym. W lecie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu organizowaliśmy Puchar Lata w Ergowiosłach, a w sierpniu silna reprezentacja UKS-u startuje zawsze w Wielkich Regatach o Miecz Diabła Weneckiego, które od 2007 roku noszą nazwę Regat Kajakowych o Mistrzostwo Powiatu Żnińskiego. Od wielu lat w Zespole Publicznych Szkół nr 1 odbywa się impreza pod nazwą Ergo Cup, adresowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, która od sezonu 2012/2013 zyskała zasięg lokalny i rozgrywana jest w przeciągu 4-5 miesięcy w systemie 9 eliminacji i finału.

CONCEPT2 - LOGOWANIE
Ładowanie...